Het Ghost Jobs Report van september 2026 analyseert 607.050 vacatures via 15 verschillende Applicant Tracking Systems (ATS). De belangrijkste conclusie is dat 28,3% van de vacatures langer dan 90 dagen openstaat, met een mediane leeftijd van 36 dagen.
Belangrijkste inzichten:
- Sectoren: De hospitalitysector heeft de meeste verouderde vacatures (43,9%), terwijl de zorgsector (Healthcare) de hoogste omloopsnelheid vertoont.
- Systemen: Er is een groot verschil tussen ATS-providers; Lever heeft het hoogste aandeel verouderde vacatures (48,2%), terwijl Workday het laagste heeft (17,2%).
- Geografie: De Verenigde Staten hebben het hoogste volume aan vacatures, maar Nederland scoort relatief hoog op het aandeel verouderde vacatures (39,2%).
- Dynamiek: 14,6% van de gesloten vacatures werd binnen een week verwijderd, wat vaak duidt op een reële werving.
De data is verzameld door Unlisted via directe API-koppelingen met de carrièrepagina's van werkgevers, waardoor schattingen van vacaturebanken worden vermeden.
Ghost Jobs Report, september 2026
Dit is gemeten over 607.050 vacatures die openstonden op 15 applicant tracking systems (ATS), direct uitgelezen van de eigen carrièrepagina's van werkgevers. Voor de leeftijd is de publicatiedatum van de werkgever gebruikt, welke beschikbaar was bij 95,0% van de vacatures. De mediane leeftijd van een openstaande vacature is 36 dagen.
De gegevens zijn berekend op 23 september 2026, op basis van een scan die begon op 24 augustus 2026 (29 dagen eerder). De cijfers over sluitingen zijn beperkt tot dit tijdsbestek.
Kerncijfers
- 163.057 vacatures open langer dan 90 dagen: Dit betreft 28,3% van de gedateerde vacatures. Hiervan staan er 94.106 al langer dan 180 dagen online.
- 36 dagen: De mediane leeftijd van een openstaande vacature. De helft van de catalogus is recenter gepubliceerd dan deze termijn, gebaseerd op de datum van de werkgever.
- 14,6% van de gesloten vacatures werd binnen een week verwijderd: 13.013 van de 88.895 sluitingen in de afgelopen 30 dagen. Een vacature die binnen enkele dagen verdwijnt, was waarschijnlijk reëel.
- 4,2% van de gesloten vacatures werd binnen 30 dagen opnieuw geplaatst: 3.915 van de 94.333; dezelfde werkgever, dezelfde rol, terug als een nieuwe vacature na sluiting.
Leeftijd van openstaande vacatures
Hieronder volgt de verdeling van alle gedateerde openstaande vacatures, gesorteerd op de tijd sinds publicatie door de werkgever. De twee rechter categorieën worden in dit rapport als 'stale' (verouderd) beschouwd.
| Tijdsduur | Percentage | Aantal |
| Onder 30 dagen | 45,1% | 260.305 |
| 30 tot 60 dagen | 17,1% | 98.473 |
| 60 tot 90 dagen | 9,5% | 54.850 |
| 90 tot 180 dagen | 12% | 68.951 |
| Over 180 dagen | 16,3% | 94.106 |
Analyse per categorie
Vacatures in de hospitalitysector staan het langst open: 43,9% staat langer dan 90 dagen online, met een mediaan van 65 dagen. De zorgsector (Healthcare) heeft de hoogste omloopsnelheid met 19,7%.
| Categorie | Aandeel > 90 dagen | Mediane leeftijd | Openstaande vacatures | Salaris vermeld |
| Hospitality | 43,9% | 65 dagen | 23.639 | 33,0% |
| Education | 37,4% | 56 dagen | 8.928 | 51,5% |
| Other | 35,3% | 48 dagen | 61.538 | 31,0% |
| Engineering | 32,3% | 46 dagen | 69.017 | 32,5% |
| Design | 31,5% | 47 dagen | 4.733 | 32,6% |
| Skilled trades | 29,5% | 37 dagen | 44.283 | 44,2% |
| Product | 29,4% | 44 dagen | 6.680 | 39,0% |
| Operations | 29,3% | 37 dagen | 40.041 | 34,4% |
| HR & people | 29,2% | 35 dagen | 6.323 | 32,0% |
| Logistics | 27,3% | 30 dagen | 28.881 | 48,6% |
| Customer support | 26,6% | 32 dagen | 10.023 | 46,1% |
| Marketing | 25,9% | 37 dagen | 12.263 | 34,6% |
| Sales | 25,5% | 34 dagen | 51.099 | 40,7% |
| Data | 23,6% | 34 dagen | 13.205 | 32,9% |
| Finance | 23,5% | 33 dagen | 20.517 | 35,1% |
| Legal | 22,0% | 34 dagen | 8.367 | 39,4% |
| Retail | 20,1% | 24 dagen | 41.677 | 51,0% |
| Healthcare | 19,7% | 29 dagen | 68.283 | 47,6% |
Analyse per Applicant Tracking System (ATS)
Het systeem dat een werkgever gebruikt voor publicaties zegt veel over hoe vacatures verouderen. Lever-boards hebben het grootste aandeel verouderde vacatures (48,2%); Workday het kleinste (17,2%). Pinpoint, Personio en Y Combinator publiceren geen publicatiedatum, waardoor de leeftijd niet gemeten kan worden.
| Systeem | Aandeel > 90 dagen | Mediane leeftijd | Openstaande vacatures |
| Lever | 48,2% | 83 dagen | 1.871 |
| BambooHR | 47,9% | 79 dagen | 64.151 |
| Recruitee | 45,3% | 82 dagen | 596 |
| Teamtailor | 42,3% | 64 dagen | 45.698 |
| Rippling | 38,6% | 61 dagen | 16.339 |
| Workable | 38,2% | 51 dagen | 5.755 |
| Breezy | 36,7% | 55 dagen | 25.124 |
| Ashby | 34,8% | 54 dagen | 13.899 |
| Greenhouse | 32,1% | 47 dagen | 52.589 |
| SmartRecruiters | 27,0% | 35 dagen | 73.024 |
| UKG | 26,7% | 35 dagen | 51.130 |
| Workday | 17,2% | 26 dagen | 226.520 |
| Pinpoint | geen datum | geen datum | 15.691 |
| Personio | geen datum | geen datum | 11.018 |
| Y Combinator | geen datum | geen datum | 3.645 |
Analyse per land
De vijftien landen met de meeste openstaande vacatures, gerangschikt op basis van veroudering en de frequentie waarmee een salaris wordt vermeld. (De volledige lijst van dertig landen is beschikbaar in het CSV-bestand).
| Land | Aandeel > 90 dagen | Mediane leeftijd | Openstaande vacatures | Salaris vermeld |
| Verenigde Staten | 26,2% | 34 dagen | 334.681 | 50,7% |
| Verenigd Koninkrijk | 26,8% | 36 dagen | 29.629 | 36,9% |
| Canada | 27,6% | 36 dagen | 21.977 | 48,8% |
| Duitsland | 31,7% | 54 dagen | 20.286 | 3,9% |
| Frankrijk | 32,6% | 48 dagen | 19.030 | 15,9% |
| India | 25,9% | 33 dagen | 14.287 | 1,9% |
| Zweden | 40,9% | 51 dagen | 11.774 | 0,4% |
| Australië | 21,5% | 28 dagen | 7.872 | 14,7% |
| Spanje | 34,3% | 50 dagen | 6.367 | 9,3% |
| Singapore | 26,3% | 37 dagen | 4.792 | 4,2% |
| Brazilië | 27,4% | 39 dagen | 4.153 | 13,8% |
| Mexico | 29,7% | 41 dagen | 3.858 | 17,2% |
| Nederland | 39,2% | 64 dagen | 3.525 | 27,9% |
| Polen | 28,8% | 42 dagen | 3.516 | 4,2% |
| Italië | 25,8% | 29 dagen | 3.446 | 42,7% |
Werkgevers met de meeste openstaande vacatures
De twintig werkgevers met de meeste vacatures op hun eigen carrièrepagina, en het aandeel dat langer dan 90 dagen online staat. Een lang openstaande vacature is op zichzelf geen bewijs van een 'ghost job'; sommige rollen zijn 'evergreen' of werkgevers werven het hele jaar door in grote volumes. Deze tabel rapporteert het percentage. Werkgevers met minder dan 50 openstaande vacatures zijn niet opgenomen.
| Werkgever | Openstaande vacatures | Aandeel > 90 dagen | Mediane leeftijd |
| O'Reilly Auto Parts | 14.320 | 45,6% | 77 dagen |
| CVS Health | 14.195 | 5,1% | 22 dagen |
| Lowe's | 12.225 | 0,0% | 22 dagen |
| TJX Companies | 10.157 | 14,0% | 22 dagen |
| Accenture | 4.270 | 3,4% | 13 dagen |
| Whataburger Restaurants | 4.184 | 83,9% | 239 dagen |
| JLL | 3.766 | 0,0% | 15 dagen |
| PACS Group | 2.786 | 1,1% | 22 dagen |
| AdventHealth | 2.778 | 0,0% | 9 dagen |
| Genuine Parts Company | 2.762 | 0,0% | 22 dagen |
| ABB | 2.757 | 5,2% | 21 dagen |
| Kohl's | 2.670 | 0,0% | 23 dagen |
| Curtiss-Wright | 2.667 | 0,0% | 23 dagen |
| Dick's Sporting Goods | 2.665 | 0,0% | 23 dagen |
| Hitachi | 2.649 | 0,0% | 26 dagen |
| Mercy | 2.634 | 0,0% | 28 dagen |
| American Logistics Authority | 2.597 | 100,0% | 308 dagen |
| Booz Allen Hamilton | 2.218 | 0,0% | 26 dagen |
| GE Vernova | 2.076 | 10,9% | 21 dagen |
| MUSC | 2.071 | 20,2% | 37 dagen |
Snelste verwijdering van vacatures
Werkgevers wiens vacatures het snelst worden gesloten na publicatie, gemeten via de mediane dagen van publicatie tot verwijdering over de afgelopen 90 dagen (minimaal 30 sluitingen per werkgever).
- Worldpay: 2 dagen (38 gesloten)
- Phoebe Putney Memorial Hospital: 2 dagen (35 gesloten)
- OCE1003OCNS: 3 dagen (41 gesloten)
- The Works: 4 dagen (103 gesloten)
- Diamond: 5 dagen (100 gesloten)
- Grady Memorial Hospital: 5 dagen (42 gesloten)
- Pinnacle Treatment: 5 dagen (33 gesloten)
- Clera: 6 dagen (681 gesloten)
- BBVA: 6 dagen (602 gesloten)
- Weekday: 6 dagen (318 gesloten)
- Wellstar Health System: 6 dagen (177 gesloten)
- MSKCC Primary: 6 dagen (38 gesloten)
- Pluxee: 6 dagen (35 gesloten)
- EWOR GmbH: 7 dagen (493 gesloten)
- UofL Health: 7 dagen (155 gesloten)
- Parkland: 7 dagen (88 gesloten)
- Kaweah Health: 7 dagen (68 gesloten)
- ProMedica Central Physicians: 7 dagen (52 gesloten)
- Air Products: 7 dagen (45 gesloten)
- Maslow Group: 7 dagen (44 gesloten)
Werkgevers die altijd een salaris vermelden
Werkgevers met 50 of meer openstaande vacatures waarbij het grootste aandeel een vermeld salaris heeft. Gesorteerd op aandeel, daarna op omvang.
- Kimmel & Associates: 100,0% (405 open)
- Relativity Space: 100,0% (335 open)
- NYU Langone Health: 100,0% (316 open)
- Children's Hospital: 100,0% (311 open)
- 4th Day Trucking: 100,0% (303 open)
- DIG INN Chefs-In-Training: 100,0% (302 open)
- Nfamilyclub: 100,0% (271 open)
- MINK Life & Legacy Agency: 100,0% (242 open)
- Chevron Stations: 100,0% (238 open)
- 10-4 Truck Recruiting: 100,0% (226 open)
- American Transport Team: 100,0% (220 open)
- Hillstone Restaurant Group: 100,0% (211 open)
- Chess Wizards: 100,0% (208 open)
- Comprehensive Rehab Consultants: 100,0% (200 open)
- Flexport: 100,0% (194 open)
- Ensemble Performing Arts: 100,0% (193 open)
- Nexploreusa: 100,0% (183 open)
- Alchemy Financial Group: 100,0% (177 open)
- XP Inc.: 100,0% (171 open)
- Meron Financial Agency: 100,0% (170 open)
Sluitingen en herplaatsingen
- 88.895 vacatures zijn in de afgelopen 30 dagen verwijderd van de site van de werkgever.
- 14,6% werd binnen een week na publicatie verwijderd, en 30,8% binnen twee weken.
- 24 dagen is de mediane tijd van publicatie tot verwijdering. Dit is berekend over vacatures die in de afgelopen 90 dagen zijn gesloten. Negentig procent sloot binnen 113 dagen. Omdat er slechts 29 dagen is gemonitord, is dit een ondergrens; de werkelijke medianen kunnen langer zijn.
- 4,2% van de gesloten vacatures kwam binnen 30 dagen terug: 3.915 vacatures werden gesloten en de zelfde werkgever plaatste dezelfde rol opnieuw. Daarnaast werden 4.576 openstaande vacatures gesloten en ter plekke heropend.
Definities en methodologie
Stale (Verouderd) Een vacature die op de eigen carrièrepagina van de werkgever langer dan 90 dagen openstaat, gerekend vanaf de publicatiedatum. Dit rapport bestempelt nooit een individuele vacature als een 'ghost job', maar rapporteert percentages.
Repost (Herplaatsing) Een vacature die wordt gesloten en binnen 30 dagen terugkeert als een nieuwe vacature voor dezelfde rol bij dezelfde werkgever, gematcht op genormaliseerde titel en beschrijving.
Herkomst van de data Unlisted leest elke paar uur de openbare API's van de applicant tracking systems waar werkgevers hun vacatures plaatsen, board per board. Er wordt niets gescrapt van vacaturebanken en er wordt niets geschat. Elke vacature in dit rapport stond open op de site van de werkgever op het moment van berekening.
Beperkingen Het rapport kan niet vaststellen of een werkgever die een vacature online laat staan nog steeds interviews afneemt, noch hoe lang dezelfde vacatures op LinkedIn of Indeed blijven staan nadat ze bij de bron zijn verwijderd. We zien alleen de bron. Sluitingstijden zijn begrensd door de duur van de monitoring.
Ghost Jobs Report, september 2026
Dit is gemeten over 607.050 vacatures die openstonden op 15 applicant tracking systems (ATS), direct uitgelezen van de eigen carrièrepagina's van werkgevers. Voor de leeftijd is de publicatiedatum van de werkgever gebruikt, welke beschikbaar was bij 95,0% van de vacatures. De mediane leeftijd van een openstaande vacature is 36 dagen.
De gegevens zijn berekend op 23 september 2026, op basis van een scan die begon op 24 augustus 2026 (29 dagen eerder). De cijfers over sluitingen zijn beperkt tot dit tijdsbestek.
Kerncijfers
- 163.057 vacatures open langer dan 90 dagen: Dit betreft 28,3% van de gedateerde vacatures. Hiervan staan er 94.106 al langer dan 180 dagen online.
- 36 dagen: De mediane leeftijd van een openstaande vacature. De helft van de catalogus is recenter gepubliceerd dan deze termijn, gebaseerd op de datum van de werkgever.
- 14,6% van de gesloten vacatures werd binnen een week verwijderd: 13.013 van de 88.895 sluitingen in de afgelopen 30 dagen. Een vacature die binnen enkele dagen verdwijnt, was waarschijnlijk reëel.
- 4,2% van de gesloten vacatures werd binnen 30 dagen opnieuw geplaatst: 3.915 van de 94.333; dezelfde werkgever, dezelfde rol, terug als een nieuwe vacature na sluiting.
Leeftijd van openstaande vacatures
Hieronder volgt de verdeling van alle gedateerde openstaande vacatures, gesorteerd op de tijd sinds publicatie door de werkgever. De twee rechter categorieën worden in dit rapport als 'stale' (verouderd) beschouwd.
| Tijdsduur | Percentage | Aantal |
| Onder 30 dagen | 45,1% | 260.305 |
| 30 tot 60 dagen | 17,1% | 98.473 |
| 60 tot 90 dagen | 9,5% | 54.850 |
| 90 tot 180 dagen | 12% | 68.951 |
| Over 180 dagen | 16,3% | 94.106 |
Analyse per categorie
Vacatures in de hospitalitysector staan het langst open: 43,9% staat langer dan 90 dagen online, met een mediaan van 65 dagen. De zorgsector (Healthcare) heeft de hoogste omloopsnelheid met 19,7%.
| Categorie | Aandeel > 90 dagen | Mediane leeftijd | Openstaande vacatures | Salaris vermeld |
| Hospitality | 43,9% | 65 dagen | 23.639 | 33,0% |
| Education | 37,4% | 56 dagen | 8.928 | 51,5% |
| Other | 35,3% | 48 dagen | 61.538 | 31,0% |
| Engineering | 32,3% | 46 dagen | 69.017 | 32,5% |
| Design | 31,5% | 47 dagen | 4.733 | 32,6% |
| Skilled trades | 29,5% | 37 dagen | 44.283 | 44,2% |
| Product | 29,4% | 44 dagen | 6.680 | 39,0% |
| Operations | 29,3% | 37 dagen | 40.041 | 34,4% |
| HR & people | 29,2% | 35 dagen | 6.323 | 32,0% |
| Logistics | 27,3% | 30 dagen | 28.881 | 48,6% |
| Customer support | 26,6% | 32 dagen | 10.023 | 46,1% |
| Marketing | 25,9% | 37 dagen | 12.263 | 34,6% |
| Sales | 25,5% | 34 dagen | 51.099 | 40,7% |
| Data | 23,6% | 34 dagen | 13.205 | 32,9% |
| Finance | 23,5% | 33 dagen | 20.517 | 35,1% |
| Legal | 22,0% | 34 dagen | 8.367 | 39,4% |
| Retail | 20,1% | 24 dagen | 41.677 | 51,0% |
| Healthcare | 19,7% | 29 dagen | 68.283 | 47,6% |
Analyse per Applicant Tracking System (ATS)
Het systeem dat een werkgever gebruikt voor publicaties zegt veel over hoe vacatures verouderen. Lever-boards hebben het grootste aandeel verouderde vacatures (48,2%); Workday het kleinste (17,2%). Pinpoint, Personio en Y Combinator publiceren geen publicatiedatum, waardoor de leeftijd niet gemeten kan worden.
| Systeem | Aandeel > 90 dagen | Mediane leeftijd | Openstaande vacatures |
| Lever | 48,2% | 83 dagen | 1.871 |
| BambooHR | 47,9% | 79 dagen | 64.151 |
| Recruitee | 45,3% | 82 dagen | 596 |
| Teamtailor | 42,3% | 64 dagen | 45.698 |
| Rippling | 38,6% | 61 dagen | 16.339 |
| Workable | 38,2% | 51 dagen | 5.755 |
| Breezy | 36,7% | 55 dagen | 25.124 |
| Ashby | 34,8% | 54 dagen | 13.899 |
| Greenhouse | 32,1% | 47 dagen | 52.589 |
| SmartRecruiters | 27,0% | 35 dagen | 73.024 |
| UKG | 26,7% | 35 dagen | 51.130 |
| Workday | 17,2% | 26 dagen | 226.520 |
| Pinpoint | geen datum | geen datum | 15.691 |
| Personio | geen datum | geen datum | 11.018 |
| Y Combinator | geen datum | geen datum | 3.645 |
Analyse per land
De vijftien landen met de meeste openstaande vacatures, gerangschikt op basis van veroudering en de frequentie waarmee een salaris wordt vermeld. (De volledige lijst van dertig landen is beschikbaar in het CSV-bestand).
| Land | Aandeel > 90 dagen | Mediane leeftijd | Openstaande vacatures | Salaris vermeld |
| Verenigde Staten | 26,2% | 34 dagen | 334.681 | 50,7% |
| Verenigd Koninkrijk | 26,8% | 36 dagen | 29.629 | 36,9% |
| Canada | 27,6% | 36 dagen | 21.977 | 48,8% |
| Duitsland | 31,7% | 54 dagen | 20.286 | 3,9% |
| Frankrijk | 32,6% | 48 dagen | 19.030 | 15,9% |
| India | 25,9% | 33 dagen | 14.287 | 1,9% |
| Zweden | 40,9% | 51 dagen | 11.774 | 0,4% |
| Australië | 21,5% | 28 dagen | 7.872 | 14,7% |
| Spanje | 34,3% | 50 dagen | 6.367 | 9,3% |
| Singapore | 26,3% | 37 dagen | 4.792 | 4,2% |
| Brazilië | 27,4% | 39 dagen | 4.153 | 13,8% |
| Mexico | 29,7% | 41 dagen | 3.858 | 17,2% |
| Nederland | 39,2% | 64 dagen | 3.525 | 27,9% |
| Polen | 28,8% | 42 dagen | 3.516 | 4,2% |
| Italië | 25,8% | 29 dagen | 3.446 | 42,7% |
Werkgevers met de meeste openstaande vacatures
De twintig werkgevers met de meeste vacatures op hun eigen carrièrepagina, en het aandeel dat langer dan 90 dagen online staat. Een lang openstaande vacature is op zichzelf geen bewijs van een 'ghost job'; sommige rollen zijn 'evergreen' of werkgevers werven het hele jaar door in grote volumes. Deze tabel rapporteert het percentage. Werkgevers met minder dan 50 openstaande vacatures zijn niet opgenomen.
| Werkgever | Openstaande vacatures | Aandeel > 90 dagen | Mediane leeftijd |
| O'Reilly Auto Parts | 14.320 | 45,6% | 77 dagen |
| CVS Health | 14.195 | 5,1% | 22 dagen |
| Lowe's | 12.225 | 0,0% | 22 dagen |
| TJX Companies | 10.157 | 14,0% | 22 dagen |
| Accenture | 4.270 | 3,4% | 13 dagen |
| Whataburger Restaurants | 4.184 | 83,9% | 239 dagen |
| JLL | 3.766 | 0,0% | 15 dagen |
| PACS Group | 2.786 | 1,1% | 22 dagen |
| AdventHealth | 2.778 | 0,0% | 9 dagen |
| Genuine Parts Company | 2.762 | 0,0% | 22 dagen |
| ABB | 2.757 | 5,2% | 21 dagen |
| Kohl's | 2.670 | 0,0% | 23 dagen |
| Curtiss-Wright | 2.667 | 0,0% | 23 dagen |
| Dick's Sporting Goods | 2.665 | 0,0% | 23 dagen |
| Hitachi | 2.649 | 0,0% | 26 dagen |
| Mercy | 2.634 | 0,0% | 28 dagen |
| American Logistics Authority | 2.597 | 100,0% | 308 dagen |
| Booz Allen Hamilton | 2.218 | 0,0% | 26 dagen |
| GE Vernova | 2.076 | 10,9% | 21 dagen |
| MUSC | 2.071 | 20,2% | 37 dagen |
Snelste verwijdering van vacatures
Werkgevers wiens vacatures het snelst worden gesloten na publicatie, gemeten via de mediane dagen van publicatie tot verwijdering over de afgelopen 90 dagen (minimaal 30 sluitingen per werkgever).
- Worldpay: 2 dagen (38 gesloten)
- Phoebe Putney Memorial Hospital: 2 dagen (35 gesloten)
- OCE1003OCNS: 3 dagen (41 gesloten)
- The Works: 4 dagen (103 gesloten)
- Diamond: 5 dagen (100 gesloten)
- Grady Memorial Hospital: 5 dagen (42 gesloten)
- Pinnacle Treatment: 5 dagen (33 gesloten)
- Clera: 6 dagen (681 gesloten)
- BBVA: 6 dagen (602 gesloten)
- Weekday: 6 dagen (318 gesloten)
- Wellstar Health System: 6 dagen (177 gesloten)
- MSKCC Primary: 6 dagen (38 gesloten)
- Pluxee: 6 dagen (35 gesloten)
- EWOR GmbH: 7 dagen (493 gesloten)
- UofL Health: 7 dagen (155 gesloten)
- Parkland: 7 dagen (88 gesloten)
- Kaweah Health: 7 dagen (68 gesloten)
- ProMedica Central Physicians: 7 dagen (52 gesloten)
- Air Products: 7 dagen (45 gesloten)
- Maslow Group: 7 dagen (44 gesloten)
Werkgevers die altijd een salaris vermelden
Werkgevers met 50 of meer openstaande vacatures waarbij het grootste aandeel een vermeld salaris heeft. Gesorteerd op aandeel, daarna op omvang.
- Kimmel & Associates: 100,0% (405 open)
- Relativity Space: 100,0% (335 open)
- NYU Langone Health: 100,0% (316 open)
- Children's Hospital: 100,0% (311 open)
- 4th Day Trucking: 100,0% (303 open)
- DIG INN Chefs-In-Training: 100,0% (302 open)
- Nfamilyclub: 100,0% (271 open)
- MINK Life & Legacy Agency: 100,0% (242 open)
- Chevron Stations: 100,0% (238 open)
- 10-4 Truck Recruiting: 100,0% (226 open)
- American Transport Team: 100,0% (220 open)
- Hillstone Restaurant Group: 100,0% (211 open)
- Chess Wizards: 100,0% (208 open)
- Comprehensive Rehab Consultants: 100,0% (200 open)
- Flexport: 100,0% (194 open)
- Ensemble Performing Arts: 100,0% (193 open)
- Nexploreusa: 100,0% (183 open)
- Alchemy Financial Group: 100,0% (177 open)
- XP Inc.: 100,0% (171 open)
- Meron Financial Agency: 100,0% (170 open)
Sluitingen en herplaatsingen
- 88.895 vacatures zijn in de afgelopen 30 dagen verwijderd van de site van de werkgever.
- 14,6% werd binnen een week na publicatie verwijderd, en 30,8% binnen twee weken.
- 24 dagen is de mediane tijd van publicatie tot verwijdering. Dit is berekend over vacatures die in de afgelopen 90 dagen zijn gesloten. Negentig procent sloot binnen 113 dagen. Omdat er slechts 29 dagen is gemonitord, is dit een ondergrens; de werkelijke medianen kunnen langer zijn.
- 4,2% van de gesloten vacatures kwam binnen 30 dagen terug: 3.915 vacatures werden gesloten en de zelfde werkgever plaatste dezelfde rol opnieuw. Daarnaast werden 4.576 openstaande vacatures gesloten en ter plekke heropend.
Definities en methodologie
Stale (Verouderd) Een vacature die op de eigen carrièrepagina van de werkgever langer dan 90 dagen openstaat, gerekend vanaf de publicatiedatum. Dit rapport bestempelt nooit een individuele vacature als een 'ghost job', maar rapporteert percentages.
Repost (Herplaatsing) Een vacature die wordt gesloten en binnen 30 dagen terugkeert als een nieuwe vacature voor dezelfde rol bij dezelfde werkgever, gematcht op genormaliseerde titel en beschrijving.
Herkomst van de data Unlisted leest elke paar uur de openbare API's van de applicant tracking systems waar werkgevers hun vacatures plaatsen, board per board. Er wordt niets gescrapt van vacaturebanken en er wordt niets geschat. Elke vacature in dit rapport stond open op de site van de werkgever op het moment van berekening.
Beperkingen Het rapport kan niet vaststellen of een werkgever die een vacature online laat staan nog steeds interviews afneemt, noch hoe lang dezelfde vacatures op LinkedIn of Indeed blijven staan nadat ze bij de bron zijn verwijderd. We zien alleen de bron. Sluitingstijden zijn begrensd door de duur van de monitoring.